Oylat Mağarası Resimleri

Gecen yazımda size oylat mağarasından bahsetmiştim birde resim eklemiştim yazıya, gecen haftaki oylat gezimizde oylat mağarasınada uğrayarak birbirinden güzel resimler cektim. türküyenin en ünlü mağarası olan oylat mağarasının resimleri: Oylat mağara girişi                 burası ise mağaranın en yüksek bölümü aşağıya bakıldığında cok güzel bir manzara cıkıyor ortaya hepinizi oylat mağarasını görmeye bekleriz.

Devamını oku
Oylat Mağarası

Oylat mağarası birbirine bağlı olarak iki kattan oluşmaktadır. Mağaranın toplamda iki katının uzunluğu 665 metredir. giriş kısmından büyük cöküntü salonuna kadar olan kısım dar galerilerden oluşmaktadır 5 ile 2-5 metre olan bu bölümün tavan yüksekliği ortalama 15 metredir. bu kısımda dev kazanı ve damlataş havuzları geniş yer kaplamaktadır. mağarada ayrıca cakıl depoları ve cilalanmış yüzeyler görülür, buna rağmen mağaranın ikinci bölümü büyük cöküntü salonundan oluşuyor. bağlangıc ve bitişi arasında 93 metre olan bu salonun genişliği 25 ile 55 metre arasında değişmektedir.bu salondaki tavan yüksekliği ise 3 ile 15 metre arasındadır. biz buradan nekadar anlatsak oylat mağarasını gözünüzle görmeden yinede merakınız gitmeyecektir. onun için bir ara oylat mağarasını siz gelin görün.

Devamını oku
Konu Etiketleri: , ,
Oylat Aşiyan Otel

Oylat aşiyan otelde yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz odalarda rahatlığın ve konforun tadını cıkartacağınız 3 adet 4 kişilik jakuzili süit oda ve 3 kişilik odalar olmak üzere toplam 52 odası bulunmaktadır. aşiyan oteldeki odaların tamamı güveytli olmakla birlikte tüm odalalarda sabit 7/24 termal su bulunmaktadır. ayrıca tüm odalarda telefon, televizyon ve minibar bulunmaktadır. otelin tüm odaları orman manzaralıdır. otel bünyesinde ik adet kapalı termal havuz bulunmaktadır baylar ve bayanlar için iki havuz sabah 05:00 – akşam 22:00 arası hizmet vermektedir termal havuzlardaki suyun sıcaklığı yaz kış farkı olmamaksızın 38 ile 40 derece arasında değişmektedir. aşiyan otel yarım pansiyon olarak hizmet vermektedir buna bağlı olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri açık büfe olarak müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. otel mutfağında türk mutfağının en güzel yemeklerinin tadına doyamayacaksınız. aşiyan otelde sosyal aktivite olarak sinema salonları ve internet cafelerden faydalanarak güzel bir gün gecirebilirsiniz. ayrıca günün […]

Devamını oku