Oylat Mağarası Resimleri

Gecen yazımda size oylat mağarasından bahsetmiştim birde resim eklemiştim yazıya, gecen haftaki oylat gezimizde oylat mağarasınada uğrayarak birbirinden güzel resimler cektim. türküyenin en ünlü mağarası olan oylat mağarasının resimleri: Oylat mağara girişi                 burası ise mağaranın en yüksek bölümü aşağıya bakıldığında cok güzel bir manzara cıkıyor ortaya hepinizi oylat mağarasını görmeye bekleriz.

Devamını oku
Oylat Mağarası

Oylat mağarası birbirine bağlı olarak iki kattan oluşmaktadır. Mağaranın toplamda iki katının uzunluğu 665 metredir. giriş kısmından büyük cöküntü salonuna kadar olan kısım dar galerilerden oluşmaktadır 5 ile 2-5 metre olan bu bölümün tavan yüksekliği ortalama 15 metredir. bu kısımda dev kazanı ve damlataş havuzları geniş yer kaplamaktadır. mağarada ayrıca cakıl depoları ve cilalanmış yüzeyler görülür, buna rağmen mağaranın ikinci bölümü büyük cöküntü salonundan oluşuyor. bağlangıc ve bitişi arasında 93 metre olan bu salonun genişliği 25 ile 55 metre arasında değişmektedir.bu salondaki tavan yüksekliği ise 3 ile 15 metre arasındadır. biz buradan nekadar anlatsak oylat mağarasını gözünüzle görmeden yinede merakınız gitmeyecektir. onun için bir ara oylat mağarasını siz gelin görün.

Devamını oku
Konu Etiketleri: , ,
Oylat Güven Otel

oylat güven otel 250 yatak kapasitesine sahiptir odalarda standart olarak Banyo WC Mini Bar Saç Kurutma Makinası Televizyon Uydu Yayını Telefon Bornoz Termal Havuz bulunmaktadır, otelin tüm odaları orman manzaralıdır.

Devamını oku
Oylat Tarihçesi

OYLAT KAPLICALARININ ÖYKÜSÜ Oylat Kaplıcalarının hüzünlü ancak mutlu sonlanan bir efsanesi vardır. Zamanında Bizans Tekfur’unun çok sevdiği kızı amansız bir hastalığa yakalanır. Dönemin tüm hekimleri toplanırlar ama hiçbiri kızın derdine çare bulamaz. Hekimler ne yapacaklarını bilemezler ve Tekfurun kızını uzaklaştırmak ve deva bulamayışlarını örtmek için şimdiki Oylat kaplıcalarına gönderirler. Kızdan umudunu kesen doktorlar “Öl yat” deyip kızı bırakırlar. Ancak Tekfurun kızı buranın suları ile yıkanarak günden güne iyileşir. O günden bugüne kaplıcanın şifa dağıttığına inanılır ve adının da “Öl yat”tan geldiği düşünülür.

Devamını oku
Konu Etiketleri: , ,